Yaxşı müəllim ümidi ilhamlandıra, təxəyyülü alovlandıra və öyrənməyə məhəbbət aşılaya bilər. Arzu olunan müəllim olmaq müasir dövrümüzdə bir o qədər də çətin deyil. Artıq istədiyiniz yerdə, istədiyiniz cihazla öyrənmək imkanı əldə edən müəllimdən biri də siz ola bilərsiniz.
Yeniliklərdən xəbərdar ol!
Sürətlə inkişaf edən dünyada ən son təlim və tədris metodikasını bizimlə öyrənin
Özünü inkişaf etdir!
Müəllim özünü inkişaf etdirərək daha səmərəli fəaliyyət göstərə bilər.
Sertifikat əldə et
Onlayn təlimlərdə vaxtınıza qənaət edərək müxtəlif istiqamətlərdə sertifikatlar əldə edə bilərsiniz.
Geniş və böyük kurs seçimi imkanı
Azərbaycanın hər bir bölgəsində təlim tədris prosesini həyata keçirən gənc müəllimlərin inkişafı istiqamətində geniş və böyük kurs imkanları ilə dəstək olmaqdan və bu prioritet vəzifəni layiqincə yerinə yetirməkdən qürur duyuruq.
Təhsildə qayğı və maarifləndirmə
Əsas məqsədimiz risk altında olan uşaqları, gəncləri və yetkin insanları zərərlərdən qorumağa kömək edərək, etibarlı bir mühit yaratmaqdır. Aparıcı mütəxəssislərlə birlikdə dizayn olunuş onlayn öyrənmə kursları təqdim etməklə müəllimlərin özlərini davamlı inkişaf etdirmələri üçün imkanlar yaradarıq.
İlkin müəllimlik təlimi
Müəllimlik yolunda ilk addımlarını atmaq istəyən şəxslərin təlimləndirilməsi üçün nəzərdə tutulmuş tədris proqramının məqsədi tədris təcrübəsi olan yerli və beynəlxalq mütəxəssislərlə birlikdə müasir tədris metodları və praktiki fəaliyyətlərdən istifadə etməklə; əyləncəli tədris planlarını tərtib etmək, səmimi mühit yaratmaq və şagirdlərin akademik pillələrdə irəliləmələrinə kömək edəcək məsləhətçi rolu almaları üçün gənc müəllimlərin bacarıqlarının inkişafına dəstək verməkdir.
Peşəkar müəllimlik təlimi
Biz fənn müəllimlərin təcrübə və ehtiyaclarına uyğun olaraq bir sıra müxtəlif peşəkar inkişaf imkanları təklif edirik. Biz inanırıq ki, müəllimlərin peşəkar inkişafına dəstək olmaq şagirdlərinin yaxşı nəticələr göstərməsinə gətirib çıxarır. Belə ki, keyfiyyətli peşəkar inkişaf və reflektiv təcrübə müəllimin peşəkar həyatının vacib hissələridir.
Təqdimatlarımız davam edir
Bakı Şəhəri Təhsil İdarəsi və Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə gənc müəllimlər üçün Bakı şəhəri Sabunçu rayonu E.Məhərrəmov adına 137 №li tam orta məktəbdə AGMA-nın Bakı şəhəri üzrə koordinatorları Elnurə İsmayılova və  Ruhane Yaqubova tərəfindən təqdimat keçirilib.
Təqdimatın davamında gənc müəllimlərimiz üçün "Təlim prosesində səmərəli öyrənmə mühitinin qurulması", "Sinfin idarəedilməsi və məktəb-şagird-valideyn üçbucağı" mövzularında seminar keçirilib.
Qeyd edək ki, təqdimatın keçirilməsində məqsəd gənc müəllimlərin inkişafına və onların özünü təkmilləşdirməsinə dəstək olmaq, təlim vasitəsilə təhsil müəssisələrində çalışan gənc müəllimləri bir araya toplamaq, onların sözügedən mövzu haqqında məlumatlıqlarını artırmaqdan ibarətdir.